Kontakt

Rektor Allévux

Lena Hansson
Tfn: 072 - 520 18 00
E-post: lena.hansson@allevux.se

Studievägledare

Katalin Edström
Vessi Claesson
Erik Englund

Telefontid:
Måndag - torsdag: 08.00 - 09.30
Fredag: 08.00 - 12.00

Gemensam Tfn: 0582-354 32

Studievägledarna har E-postadress:
vux.vagledning@allevux.se

Administration

Skoladministratör
Suada Mesic
Tfn: 0582-354 66
E-post: suada.mesic@sydnarkeutbildningar.se

Skolsekreterare

Amie Blomér
Tfn: 0582-353 60
E-post: amie.blomer@sydnarkeutbildningar.se

Lärare

Paola Allegrini
Lärare svenska som andraspråk grund kväll
E-post: paola.allegrini@alleskolan.eu

Britt-Sophie Andersson
Vikarierande lärare inom vård- och omsorgsutbildningen
Tfn: 0702 53 66 16
E-post: brittsophie.andersson@allevux.se

Ann-Christine Asklöf
Lärare Särvux/Allevux
Tfn: 070-175 31 30
E-post: ann-christine.asklof@allevux.se

Manaz Bardeh
Lärare SFI
Tfn: 070-262 82 23
E-post: manaz.bardeh@allevux.se

Anna Bjering
Lärare SFI
Tfn: 070 205 93 80
E-post: anna.bjering@allevux.se

Anders Björk
Lärare svenska som andraspråk grund kväll
E-post: anders.bjork@alleskolan.eu

Anita Carlsson
Lärare svenska, svenska som andraspråk
Tfn: 072 240 19 66
E-post: anita.carlsson@allevux.se

Birgitta Crutebo
Lärare SFI
Tfn: 070-218 14 80
E-post: birgitta.crutebo@allevux.se

Beatrice Eklind
Lärare SFI Hallsberg
Tfn: 072 238 25 08
E-post: beatrice.eklind@allevux.se

Josefine Ekström
Lärare Vård och omsorg
Tfn: 070 323 65 21

Karin Elofsson
Lärare SFI Hallsberg
E-post: karin.elofsson@allevux.se

Ann-Charlotte Hannerz Simå
Lärare SFI Laxå
Tfn:070-235 25 08länk till annan webbplats
E-post: ann-charlotte.hannerz.sima@allevux.se

Kristina Henriksson
Lärare engelska, historia
Tfn: 072 240 19 66
E-post: kristina.henriksson@allevux.se

Kristine Jaakkimainen
SFI-lärare Hallsberg
Telefon och E-post kommer senare

Anna Johansson
Lärare i vård och omsorg
Tfn: 070 - 406 16 63
E-post: anna.johansson@allevux.se

Fatima Johnsson
Lärare vård- och omsorgsutbildningen, validering ESF-projektet Fler undersköterskor
Tfn: 070-821 22 66
E-post: fatima.johnsson@allevux.se

Elisabeth Klippel-Berglöf
Lärare SFI Hallsberg
Tfn: 070 929 55 89
E-post: elisabeth.klippel.berglof@alleskolan.eu

Oxana Källebring
Lärare SFI
Tfn: 070-406 95 77
E-post: oxana.kallebring@allevux.se

Siw Larsson
Samordnare/Lärare i vård och omsorg, Projektledare i ESF-projektet Fler undersköterskor
Mobiltfn: 0705-87 86 06
E-post: siw.larsson@allevux.se

Nissim Levi
Lärare matematik
Handledare Lärcentrum Laxå.
Tfn: 070-614 57 00
E-post: nissim.levi@allevux.se

Maria Löfstedt
Lärare vård- och omsorgsutbildningen
Tfn: 070-323 42 35
E-post: maria.lofstedt@allevux.se

Pernilla Löwenberg
Lärare vård- och omsorgsutbildningen

0582-353 62

Sebastian Molitor
Lärare SFI
Tfn: 0700 929 55 89
E-post: sebastian.molitor@allevux.se

Kristin Mousa
Lärare SFI Hallsberg
Tfn: 070-915 41 55
E-post: kristin.mousa@allevux.se

Jonas Pettersson
Lärare vård- och omsorgsutbildningen
E-post: jonas.pettersson@allevux.se

Malin Pettersson
Lärare, samhällskunskap
Tfn: 070-270 17 58
E-post: malin.pettersson@allevux.se

Anna Stelin
Lärare engelska
Lärcentrum
Tfn 070-204 28 41
E-post: anna.stelin@allevux.se

Erika Ståhl
Lärare svenska, sv. som andraspråk
Tfn: 0582-68 53 02
E-post: erika.stahl@allevux.se


Göran Wall
Lärare SFI Laxå
Tfn:070-235 25 08 länk till annan webbplats

E-post: goran.wall@allevux.se

Helén Wallin (Tjänstledig)
Lärare i vård och omsorg
Tfn: 070-406 16 63
E-post: helen.wallin@allevux.se

Karin Viktorsson-Levi
Lärare SFI Laxå
Tfn: 070-235 25 08länk till annan webbplats

E-post: karin.viktorsson.levi@allevux.se

Shirlay Vaara
SFI lärare Hallsberg
Tfn: 070 929 55 89
E-post: shirlay.vaara@allevux.se

Maria Värn
Lärare naturkunskap
E-post: maria.varn@alleskolan.eu

 

Sydnärkes Utbildningsförbund, Allévux, Box 20, 694 21 Hallsberg
Besöksadress: Östra Storgatan 1, Hallsberg
Tel: 0582-35466 eller 0582-35432
E-post: vux.vagledning@allevux.se

 

Sydnärkes Utbildningsförbund, Allévux, Box 20, 694 21 Hallsberg
Besöksadress: Östra Storgatan 1, Hallsberg
Tel: 0582-35466 eller 0582-35432
E-post: vux.vagledning@allevux.se

 

Sydnärkes Utbildningsförbund, Alléskolan, 694 80 Hallsberg
Besöksadress: Södra Allén 14, Hallsberg
Tel: 0582 - 68 52 16, Fax: 0582 - 68 54 66
E-post: alleskolan@alleskolan.eu

Sydnärkes Utbildningsförbund, Allévux, Box 20, 694 21 Hallsberg


Besöksadress: Östra Storgatan 1, Hallsberg
Tel: 070 - 813 69 77 eller 070-589 81 35
E-post: vux.vagledning@allevux.se